Кметът на Община Ловеч връчи наградите на победителите в рали

25 Септември 2023, 09:31    0    551
Снимка:

Приключи  35-ото издание на раликрос "Ловеч" край Баховица, втори кръг от националния шампионат. По традиция състезанието бе открито от кмета на Община Ловеч Корнелия Маринова, която на финала връчи и наградите на победителите.

В поздравлението си към участниците и публиката кметът на Ловеч призова водачите на МПС да карат разумно, защото това е най-важното - да пазим човешкия живот. „Бъдете посланици - говорете за това да бъдем внимателни на пътя, а тук на пистата да показваме високи скорости и майсторство“, каза Корнелия Маринова. Тя подчерта, че за осма поредна година като кмет открива състезанието. Благодари на дългогодишния директор на състезанието Ивелин Йончев, че е съхранил ралито.

Преди старта с колата му направиха инспекция на цялото трасе. Тази година състезателите бяха 27  на брой от четири клуба, между тях и познатата Кристина Георгиева. Най-възрастният състезател бе Огнян Каменов (62 г.).

Победителите в дивизиите са – в първа дивизия Иван Живков от АСК "Старт М Криводол“, във втора - Ивайло Здравков от АСК  "Старт М Криводол“, трета дивизия - Любослав Бойков от АСК Златобор. В четвърта дивизия победител е Ивайло Цветков от  АСК „Жико Моторспорт2“. В класирането за купа „Лада“ първи  е Ивайло Цветков. (Подробности виж в прикачените файлове.)

Пилотите се надпреварваха в четири дивизии - автомобили (4х4) с турбо, с предно предаване до 1600 кубика, със задно предаване до 2000 кубика, коли с предно предаване до 2000 кубика. Трасето е с дължина 1050 метра. Организатори са Община Ловеч, Автомобилната федерация на България  и „Строител Криводол“.

Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.