Ловеч беше домакин на национален турнир

22 Април 2024, 08:48    0    146
Снимка:

Ловеч беше домакин на националния турнир по акробатичен рокендрол за 32-ри път. Надпреварата е за купата на Община Ловеч и е с най-голяма традиция в този спорт в България.

Състезанието се проведе в спортния салон на ПЕГ "Екзарх Йосиф I". Участие взеха повече от сто състезатели на клубове от София, Пловдив, Варна и Ловеч.

В състава на „Роксмайл“ – Ловеч, имаше седем дебютанти, част от новата генерация в клуба. „Роксмайл“ завоюва два златни медала, един сребърен и един бронзов.

В индивидуалните класове при най-големите Ивайла Цачева спечели купата, сребърен медал взе Симона Георгиева. В този клас дебют направи Симона Церовска, която зае 4-то място. При по-малките Росина Нановска се класира пета, Десислава Дечева – шеста, а Вяра Зоркова - седма.

В индивидуалните класове при децата Рая Димитрова зае 4-то място и остана на крачка от медалите, а Силвия Иванова се нареди на 11-о място. При най-малките Вяра Симеонова стана пета, а направилите дебют Преслава Боева и Мария Хубанова заеха 6-о и 7-о място.

Други дебютанти в клас „Дуо“ - двойката Александра Атанасова - Десислава Любенова завоюва бронзови медали, на Гергана Петрова - Тина Николова малко не им достигна да грабнат медали и заеха 4-то място.

Формацията на „Роксмайл“ – „Z-Rock“, спечели златните медали в своята категория.

Отличията връчиха на победителите кметът на Община Ловеч Страцимир Петков, който и откри турнира, и зам.-кметът д-р Алдин Начков.

Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.